Wasze Przemiany

If my mind can conceive it, I will achieve it!

Pochwal się swoją transformacją i pokaż efekty swojej ciężkiej pracy.

Moderator: sp4rk

If my mind can conceive it, I will achieve it!

Postprzez 85arczi85 » 2015-05-17, 09:40

Witam wszystkich.

Na początek napiszę coś o sobie. Mam 30 lat, przez kilkanaście lat trenowałem regularnie piłkę nożną i na swoją sylwetkę i samopoczucie absolutnie nie mogłem narzekać (może nie była idealna, ale taka, że na boisku i w życiu dobrze się czułem). Waga w tym czasie oscylowała w granicach 80-82kg, przy wzroście 185cm.
Niestety w ostatnich 5 latach strasznie się zapuściłem, nie stroniłem od fast-foodów, coca-coli i innych słodyczy... Kilogramy przybywały a ja nic sobie z tego nie robiłem. Apogeum nastąpiło na początku roku, gdy po świętach wskazówka pokazywała 107kg, wyglądałem jak ludzik Michelina i tak podstawowa czynność jak zawiązanie butów sprawiała mi problem przez wielki brzuch ;-). Wtedy zapaliła się czerwona lampka, nieco się za siebie wziąłem i zjechałem z wagą do 100 kg.
A w pierwszej połowie kwietnia rozpocząłem walkę ze samym sobą przy pomocy P90X.
Jestem po pierwszym miesiącu i początki były mega ciężkie, nieco zmodyfikowane recovery week przed programem spowodowało, że rano nie potrafiłem o własnych siłach wstać z łózka ;-) Przy pierwszym podejściu do Decline Push-Ups nogi zostały na krześle, a szczęka na macie bo ręce nie dawały rady :-) Podobnie było z początkami Plyo.
Ale przełamałem pierwszy kryzys, zawziąłem się i póki co nie odpuściłem ani jednego treningu (czasem jogę zastępując basenem). Jedynie mam problem z Ab-Ripperem- nie wytrzymują i mięśnie brzucha i mięśnie nóg, więc tutaj robię inne ćwiczenia.
Do tego dołożyłem jakąś tam dietę, ale to bardziej zdroworozsądkowe jeść mniej i lepiej (głównie pierś z kurczaka gotowana, unikam smażonego, grillowana rybka czy chudy nabiał, tuńczyk itp). Wychodzi mi z tego 4, w porywach 5 posiłków dziennie, plus odżywka białkowa po treningu i BCAA. Innych supli raczej nie planuję ;-)
A teraz najważniejsze, czyli moje efekty po pierwszym miesiącu zmagań:

Kod: Zaznacz cały
Waga: 100kg ----> 91,5kg
Klatka: 98cm ---> 98,5cm
Biceps: 36cm ---> 36,5cm
Pas: 101cm ---> 90cm
Biodra: 98cm --->92,5cm
Uda: 61cm ---> 58cm

Muszę przyznać, że jestem strasznie pozytywnie zaskoczony tymi liczbami i jeszcze bardziej nakręcony zaczynam jutro II fazę :-)

Także...
CDN. :-)
Załączniki
Dzien 28cut.jpg
85arczi85
Użytkownik
Użytkownik

Re: If my mind can conceive it, I will achieve it!

Postprzez tonyhalik » 2015-05-19, 15:44

Elegancko ! jak na 28 dni to bardzo dobry wynik chociaż teraz waga może się zatrzymać i spadać coraz wolniej bo wydaję mi się że dużo wody zeszło z Ciebie ale nie ma co się tym przejmować i twardo dążyć do wyznaczonego celu bo nikt nie mówił że będzie łatwo:) Jedna rzecz do której bym się przyczepił pozwolę zacytować "Do tego dołożyłem jakąś tam dietę"
niestety jakaś tam dieta może a raczej na pewno nie wystarczy musisz dokładnie wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i odejmować kalorie gdy waga nie będzie spadać. Osobiście dorzuciłbym bieganie najlepiej rano na czczo raz bądź dwa razy w tygodniu.
tonyhalik
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez wicherek1989 » 2015-06-26, 07:25

Super, jak na miesiąc efekty mega :) ale właśnie kolega niżej ma rację, że teraz postępy będą przychodziły wolniej :)
wicherek1989
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez 85arczi85 » 2015-06-28, 20:44

Dzięki za miłe słowa :)
Rzeczywiście waga w drugim miesiącu zaczęła spadać wolniej, ale przynajmniej nie było to już tak drastyczne jak na początku. Bo jednak ubytki 1,5-2kg/tydzień to była przesada.
Za sugestią kolegi nieco bardziej przypilnowałem tematu odżywiania, bardziej racjonalnie obcinałem kalorie, dzięki czemu udawało się gubić ok. 1kg/tydzień bez efektu przemęczenia, przetrenowania organizmu czy dodatków w postaci biegania. A przekonałem się też, że II faza programu to zupełnie inna bajka :-)
Liczby na dzień 70 są nawet niezłe:
Waga: 85,3kg
Klatka: 99cm
Biceps: 37cm
Pas: 83,5cm
Biodra: 85cm
Uda: 56cm
Załączniki
Dzien 65f2.jpg
85arczi85
Użytkownik
Użytkownik

Postprzez 85arczi85 » 2015-08-09, 09:23

Dzięki :-)

Ze sporym opóźnieniem ale w końcu przyszedł czas podsumować moje 90 dni zmagań.

Waga: 83.5 kg
Klatka: 98 cm
Biceps: 37 cm
Pas: 81cm
Biodro: 82.5 cm
Uda: 55 cm
Załączniki
Dzien 90f.jpg
85arczi85
Użytkownik
Użytkownik